Antonio - original for pilots 100 zboží

Antonio - original for pilots
O značce ANTONIO ORIGINAL FOR PILOTS

Být milovníkem aeronautiky je pro mnohé lidi životní cesta. Jiní obdivují odvahu pilotů, sílu leteckých strojů a nevšednost tohoto dopravního prostředku. Jeden rád skládá prvotřídní věrohodné modely, druhý stejně dlouhou dobu dokáže stát u letiště, či muzea a sledovat pýchu technologického pokroku. My jsme vše a možná ještě něco navíc. Vytvořením české registrované značky ANTONIO ORIGINAL FOR PILOTS položilo základní pilíř projektu, kdy komunikace s tuzemskými institucemi, obchody, samotnými letišti a hlavně s Vámi společně vytváří koncepci módní tematické konfekce a sportovního oblečení. Team Space 3D s.r.o.Antonio – rytíř oblohy

O Antoniovi

Jmenuji se Antonio, ačkoli jsem Angličan. Moje matka byla Italka a s mým otcem Anthonym Cameronem se seznámila, když doprovázela svou tetu na cestě do anglického Doveru. Město tehdy mělo ambice stát se přímořským letoviskem a otec zde pracoval jako ředitel hotelu, v němž se obě ženy ubytovaly. Okamžitě zcela propadl kouzlu temperamentní mladé Italky, a tak se stalo, že jsem se roku 1897 v modré vilce s výhledem na kanál La Manche narodil já, Antonio. To, že jsem své dětství prožil v Doveru, předznamenalo celý můj život…

V roce 1903, když bratři Wrightové podnikli v USA své první letecké pokusy, mi bylo šest let. Když se v roce 1906 Francouz Santos Dumont na pár vteřin vznesl se svým aeroplánem, pamatuji se, jak jsem seděl otci na klíně a fascinovaně hleděl na obrázek podivného stroje připomínajícího velký křídlatý hmyz. O tři roky později, v červenci 1909, jsme se tísnili v davu nedaleko doverského hradu a čekali, až se na obzoru objeví silueta letadla Louise Blériota, prvního člověka, který přeletěl kanál La Manche. Bylo to úžasné! Letadlo dosedlo těžce, přišlo o podvozek i o vrtuli, ale předtím… letělo! Masivní stroj se zvedl do vzduchu, překonal ledové vody kanálu a svého pilota poslušně přenesl z francouzského Calais až k nám. V tu chvíli jsem věděl, čím budu. Pilotem.

Moje touha byla tak silná, že se s ní časem smířili i rodiče. Jako první mi podporu přislíbil otec, maminku jsem musel přesvědčovat déle. Představa, že její jediný syn svěří svůj život podivnému stroji v oblacích, ji děsila. Nakonec se ale smířila s osudem a já mohl vyrazit do Bristolu, kde jsem v roce 1915 jako osmnáctiletý nastoupil na leteckou školu. O rok později, už v řadách britského královského letectva, jsem absolvoval 1. School of Aeronautics a následně pokročilý pilotní kurz v Central Flying School. Bylo mi devatenáct, psal se rok 1916, svět se zmítal ve válečném konfliktu a já byl připraven bránit svou vlast.

Celý můj život byl ostatně spojen s letectvím. Svou vášeň jsem přenesl na své tři syny a ti ji zase předali dál svým potomkům. A tak je historie naší rodiny spojena s historií dobývání nebe. Generaci za generací rodiny Cameronů muži létají v oblacích a ženy trpělivě čekají, až se k nim vrátí. Osud nás všech je vepsán do nekonečné modré oblohy.

Košík  

(prázdný)

Novinky

Momentálně nejsou žádné novinky